Türkiye'nin Homeopatları

Listemizde yer alan homeopatlar, program çekimleri tamamlanmış olan homeopatlarımızdır. Mavi renkle yazılmış homeopat adına tıkladığınızda homeopatımızın künye bilgisine ulaşabilirsiniz. Kendisi ile çekilen programı dinlemek için  PODCAST  yazısına tıklayınız. İsmin yanında PODCAST yazmıyorsa, röportaj gerçekleşmiş ama kurgu süreci tamamlanmadığı için henüz VitaminGiller Podcast sayfasında yayınlanmamış demektir. Önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır. Veya röportaj yapmak istemediği için sadece künyesini paylaşmıştır.

Homeopatiyi ilk kez duyuyorsanız ya da homeopatsanız ve bu listede yer almak istiyorsanız ilave bilgilere  www.woto.com/homeopati adresinden ulaşabilirsiniz. Homeopatınızın kim olacağına karar vermeden önce bu makaleye göz atmak isteyebilirsiniz: İyi homeopat nasıl belli olur? Homeopatik bir tedavi almadan önce kendinizi iyice bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için kısa bir kurs almak isterseniz eğer bu makaleyi de mutlaka okumanızı öneririz.

Homeopati dünyada 70'den fazla ülkede uygulanan, en çok başvurulan tamamlayıcı tedaviler arasında pek çok ülkede ilk ya da ikinci sırada yer alan bir tedavi şekli ve Almanya, İngiltere, ABD, Kanada gibi ülkelerde doktor olmayanlar da gerekli eğitimi aldıktan sonra homeopatlık yapabiliyorlar. Ülkemiz kanunları ise homeopati ile tedavi etme yetkisini sadece tıp doktorlarına (kanser hariç) ve diş hekimlerine (sadece ağız hastalıklarında) veriyor. Hayvan hastalıklarında ve bitki hastalıklarında homeopatinin kullanılabileceğine dair yönetmelikler yayınlandı ama henüz kimlerin ne şekilde uygulayabileceğine dair bir kural ya da sınırlama getirilmedi. Aslında ülkemizde homeopat doktor ve diş hekimi sayısı bundan çok daha fazla (2018 Nisan itibariyle yaklaşık 150) ama bu sayfadaki listenin hiç bir resmi niteliği olmadığı için listemizde sadece yer almayı bizzat kendi tercih edenler var. Sağlık Bakanlığının herkese açık bir listesi ise maalesef henüz yayınlanmadı. 

HOMEOPAT DOKTORLAR

BURSA

İSTANBUL

İZMİR


HOMEOPAT VETERİNERLER

İSTANBUL