Türkiye'nin Homeopatları

Bu liste Türkiye'nin resmi homeopat listesi DEĞİLDİR.

Listede sadece Serdar Büyüközer ile sesli veya videolu röportaj yapmış homeopatlarımız bulunmaktadır.

Listede yer almak isteyen homeopati sertifikalı tıp doktorları, diş hekimleri ve eczacılar benimle iletişim kurabilir.

Mavi renkle yazılmış homeopat adına tıkladığınızda homeopatımızın künye bilgisine ulaşabilirsiniz. Kendisi ile çekilen programı dinlemek için  PODCAST  yazısına tıklayınız. Homeopat röportajlarını artık podcast şeklinde Vitamingiller ile değil, instagram üzerinde kendim yapıyorum. Vitamingiller sağlık kitaplarına yöneldi, ben de instagramda ve youtube'da hesap açtım. Dolayısıyla :

  • Eski sesli röportajlar vitamingiller.com'da. Listedeki MAVİ satırlar.
  • Yeni videolu röportajlar homeopati öğreniyorum isimli instagram ve youtube hesaplarında. KIRMIZI satırlar.

Homeopatınızın kim olacağına karar vermeden önce bu makaleye göz atmak isteyebilirsiniz: İyi homeopat nasıl belli olur? Homeopatik bir tedavi almadan önce kendinizi iyice bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için kısa bir kurs almak isterseniz eğer bu makaleyi de mutlaka okumanızı öneririm.

Homeopati dünyada 70'den fazla ülkede uygulanan, en çok başvurulan tamamlayıcı tedaviler arasında pek çok ülkede ilk ya da ikinci sırada yer alan bir tedavi şekli ve Almanya, İngiltere, ABD, Kanada gibi ülkelerde doktor olmayanlar da gerekli eğitimi aldıktan sonra homeopatlık yapabiliyorlar. Ülkemiz kanunları ise homeopati ile tedavi etme yetkisini sadece tıp doktorlarına (kanser hariç) ve diş hekimlerine (sadece ağız hastalıklarında) veriyor. Hayvan hastalıklarında ve bitki hastalıklarında homeopatinin kullanılabileceğine dair yönetmelikler yayınlandı ama henüz kimlerin ne şekilde uygulayabileceğine dair bir kural ya da sınırlama getirilmedi, bilen ve kullanan veterinerlerimiz var. Aslında ülkemizde homeopat doktor ve diş hekimi sayısı bundan çok daha fazla (2019 Aralık itibariyle 350) ama bu sayfadaki listenin hiç bir resmi niteliği olmadığı için listemizde sadece yer almayı bizzat kendi tercih eden ve bunun için benimle röportaj yapmış olanlar var. Sağlık Bakanlığının herkese açık bir listesi ise maalesef henüz yayınlanmadı. 

NOT: Mavi podcastlar 2016-2017 tarihli olup adres bilgileri güncel olmayabilir. Kırmızı videolar 2019-2020 tarihli olup adres yerine sosyal medya hesabı üzerinden iletişim seçeneği sunuyor.

Homeopatların hemen hepsi, korona nedeniyle online hasta bakıyor, onların şehrinde yaşamıyor olsanız bile temas kurabilirsiniz.

HOMEOPAT DOKTORLAR

ANKARA

  • ÇUKURAMBAR: Dr. Eren Çetin, Onkolog (röportaj instagramda ve youtube'da)

BURSA

ELAZIĞ

FIRAT ÜN.: Prof. Dr. Fulya İlhan, İmmunolog (röportaj instagramda ve youtube'da)

İSTANBUL

İZMİR

HOMEOPAT DİŞ HEKİMLERİ

  • Var ama daha röportaj yapmak isteyen çıkmadı.

HOMEOPAT VETERİNERLER

İSTANBUL

AGROHOMEOPATİ (Tarımda Homopati)

BURSA

  • Yalova : Önder Mergan, Gülderman Çiftliği (röportaj instagramda ve youtube'da)